Dr. Farkas Attila Márton
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola adjunktusa
(buddhista alaptanítások, vallástörténet, vallástudomány, meditáció elmélet, buddhista filozófia)
Bár kisgyerekkorom óta használom mindkét keresztnevem, pár éve a publicisztikáim és közéleti szerepléseim révén FAM lettem.
Voltam egyiptológus, kulturális antropológus, gyűjtöttem sziklarajzokat és ókori feliratokat az egyiptomi Keleti Sivatagban, voltam tagja a Magyar Antropológiai Társaságnak és a Magyar Vallástudományi Társaságnak, részt vettem pár műhelymunkában, több reménytelen terv kidolgozásában és pályáztatásában, s egy-két igazi kutatásban is. Írtam könyveket, esszéket, szakcikkeket, könyvismertetőket, kulturális és közéleti publicisztikákat, reklámelemzéseket, filmforgatókönyvet, drámát, sőt még szöveget is a Belgának. Rádióztam, tévéztem, előadtam, vitatkoztam, népneveltem, hol jól, hol rosszul. Voltam másfél évig katona még a szocializmusban, voltam megfigyelt hőzöngő ugyanekkor, voltam rendszerváltó, majd kiábrándult. Dolgoztam levéltári kezelőként, könyvtári segéderőként, ösztöndíjasként, még szociális munkásként is, amikor nem volt rendes állásom. Martin Ethelwolfként (ami a nevem tükörfordítása) két kiadást is megért ponyvaregény-főhős vagyok.
Egyike vagyok a Tan Kapuja 108 alapítójának, de ott voltam már a Buddhista Misszióban az ősidőkben. A 90-es években kezdtem itt tanítani, 2004 óta folyamatosan itt vagyok, és csupa érdekes dolgot oktatok.
E listára egy csöppet sem vagyok büszke, egyetlen siker ebben az életemben a kislányom.